Updated or changed fixtures are marked with a
Week | Div. | Home |
Score |
Away |
R |
Y |
Field | Day/Time | Referee | U/D |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
#2 | SC Cup B2 | Langley United |
0-0 |
Tzeachten FC A |
2 |
Willoughby SW 4 |
Fri 8.30 | Thomson M | #2 | 1 | Abbotsford Utd U21 |
0-7 |
FC Tigers Vancouver B |
Mouat 3 |
Fri 8 | Naderi | #2 | 1 | FCT Stars Academy A |
0-4 |
Langley United B |
2 |
Tom Binnie |
Fri 8.45 | Massaro | #2 | 2 | Mission SC A |
2-1 |
Surrey United B |
1 |
Mission 9 |
Fri 8.15 | McDonnell | #2 | 2 | Abbotsford Utd B |
0-4 |
Langley City FC |
2 |
Mouat 4 |
Fri 8 | LeFloch | #2 | 2 | GN Sporting Club |
4-1 |
Aldergrove Highlanders |
1 |
Delsom |
Fri 9 | Estacio | #2 | 3A | Langley Utd Dynamo |
4-0 |
RMSC Rowdies |
Willoughby SE 2 |
Fri 9 | Brown | #2 | 3B | BCT Westside Utd |
P-P |
WRU Cloverdale FC A |
n/a |
POSTPONED | #2 | 3C | Langley Utd Impact |
3-3 |
Aldergrove Utd A |
2 |
8 |
Noel Booth |
Fri 7.15 | Cassullo | #2 | 4A | Poco FC Athletic |
P-P |
NS Mustangs B |
n/a |
POSTPONED | #2 | Masters 1 | Langley Utd Knights |
1-0 |
RMSC Wolves |
1 |
3 |
Willoughby NE 3 |
Fri 9 | Hutchison J | #2 | Masters 2 | Langley Utd Bombers |
3-1 |
North Delta Titans B |
1 |
Noel Booth |
Fri 9 | Freeze | #2 | Masters 2 | Whalley City |
4-2 |
Bradner Redshirts |
1 |
6 |
Cloverdale 1 |
Fri 8.45 | Zhang | #2 | Masters 3 | Poco FC Revolution |
4-2 |
LUSA Heat O45 |
Gates 2 |
Fri 8 | Thompson C | #2 | Masters 3 | Coastal FC Alumni |
5-2 |
WRU White Rock |
South Surrey Ath 10 |
Fri 8.30 | Sonsozlu | #2 | Masters 3 | Surrey Utd Legends |
9-1 |
Langley Utd Goats |
1 |
Cloverdale 2 |
Fri 8.45 | Sidhu |
#2 | SC Cup A2 | Vancouver Whitecaps U19 |
7-2 |
SFC Azaad |
1 |
UBC Nat. Training |
Sat 6 | Brown | #2 | SC Cup B2 | Vancity Pro |
1-7 |
Abbotsford United |
1 |
Cloverdale 1 |
Sat 6 | Estacio | #2 | 1 | NS Juba FC |
3-2 |
TWU Spartans B |
1 |
Hjorth 1 |
Sat 6 | Thompson M | #2 | 1 | GVU FC Punjab A |
P-P |
Tzeachten FC A |
n/a |
POSTPONED | #2 | 2 | Ares AFA B |
2-2 |
Albion United |
2 |
Cloverdale 3 |
Sat 8 | Cimbrea | #2 | 3A | Poco FC Rockets |
2-5 |
Ridge Meadows Surge |
3 |
Cedar Park |
Sat 4 | Cimbrea | #2 | 3A | Tzeachten Schi:ya |
0-0 |
Poco FC Pacific |
1 |
4 |
Tzeachten 1 |
Sat 8 | LeFloch | #2 | 3B | SUSC Cosmos U21 |
5-1 |
Langley United C |
3 |
Cloverdale 2 |
Sat 6 | Sidhu | #2 | 3B | NS Mustangs A |
x-x |
North Delta 91s |
Newton 6 |
Sat 6 | Othman | #2 | 3B | PUFC Akal United |
1-3 |
GVU FC Punjab B |
1 |
Newton 6 |
Sat 8 | Othman | #2 | 3C | SFC Players |
3-1 |
SFC Spartans |
2 |
Newton 5 |
Sat 6.15 | McKay | #2 | 3C | LUSA Young Guns |
4-2 |
SFC Pegasus |
2 |
Willoughby SW 4 |
Sat 8 | Ding | #2 | 4A | Tri City FC |
2-2 |
Langley Spearheads |
Cedar Park |
Sat Noon | Thompson M | #2 | 4A | Langley Utd Studs |
3-6 |
FCT Stars Academy B |
1 |
Willoughby SE 2 |
Sat 8 | Broom | #2 | 4A | Poco FC Evolution |
0-2 |
Poco FC NS Rangers |
1 |
1 |
Towncenter - Cunnings |
Sat 8 | Lyon | #2 | 4B | Abbotsford Utd C |
5-0 |
ASA Graduates |
2 |
Mouat 3 |
Sat 6 | Kwieton | #2 | 4B | North Delta Falcons |
4-0 |
North Delta Royals |
Mackie |
Sat 6 | Pinter | #2 | 4B | All United FC |
3-1 |
Abbotsford Phoenix |
1 |
3 |
Hjorth 2 |
Sat 8 | Nicholl C | #2 | 4B | Aldergrove Lowlanders |
4-0 |
Aldergrove Outlanders |
Aldergrove 1 |
Sat 8 | Filippelli | #2 | Masters 1 | Surrey United |
5-0 |
Aldergrove Players |
AJ McLellan Park |
Sat 2 | Pinter | #2 | Masters 2 | WRU Cloverdale FC B |
3-4 |
SFC Westside United |
2 |
Cloverdale 1 |
Sat 8 | Freeze | #2 | Masters 3 | RMSC Chargers |
1-1 |
Guildford FC Pacific Utd |
4 |
Karina Leblanc |
Sat 6 | Fraser | #2 | BMSL 1 | SB Fighting Irish |
1-5 |
Team Mexico |
5 |
Burnaby Lake 4 |
Sat 4 | Johnston | #2 | BMSL 1 | WeR United FC |
1-1 |
Mundiavocat FC |
4 |
Burnaby Lake 4 |
Sat 6 | McDonnell | #2 | BMSL 1 | Coasters FC |
2-3 |
Damodar FC |
5 |
Burnaby Lake 4 |
Sat 8 | Di Pasquale | #2 | BMSL 2 | Real Burnaby FC |
0-2 |
FMFC United |
2 |
Burnaby Lake 1 |
Sat 4 | Sangha | #2 | BMSL 2 | Ath Mariachis FC |
1-7 |
EV FC |
1 |
Burnaby Central |
Sat 4 | Djekic | #2 | BMSL 2 | Croatia Mladost |
3-2 |
UA Legion FC |
1 |
4 |
Burnaby Central |
Sat 6 | Pellerin | #2 | BMSL 2 | Magpies FC |
0-0 |
FC Hae Tae |
4 |
Burnaby Central |
Sat 8 | Gligic | #2 | BMSL 3 | Vatos Locos FC |
0-5 |
FMFC City |
Burnaby Lake 1 |
Sat 6 | Joy | #2 | BMSL 3 | Van Kerala FC |
3-0 |
Football Team FC |
7 |
Burnaby Lake 1 |
Sat 8 | Choy | #2 | BMSL Masters | Inter Vanc FC |
0-3 |
FMFC Gunners |
Burnaby Lake 3 |
Sat 5 | Singh S | #2 | BMSL Masters | Bari FC |
5-0 |
Wanderers FC |
Burnaby Lake 3 |
FORFEIT | #2 | BMSL Masters | Red Star FC |
1-2 |
Europa FC |
5 |
Burnaby Lake 3 |
Sat 9 | Aghaei |
#2 | SC Cup A2 | Micro Footie |
1-2 |
FC Tigers Vancouver |
2 |
Hjorth 1 |
Sun 6 | LeFloch | #2 | 1 | North Delta NEWWAY |
1-1 |
Columbus FC B |
2 |
John Oliver Park |
Sun 2 | Manzi | #2 | 1 | Vancity Pro B |
4-0 |
TSS FC Rovers II |
Tom Binnie |
Sun 8 | Williams | #2 | 2 | Surrey Utd Reds |
1-0 |
Poco FC Titans |
1 |
5 |
Cloverdale 3 |
Sun 4 | Johnston | #2 | 2 | Central Athletics FC |
9-0 |
SFC Royals |
1 |
2 |
Hjorth 2 |
Sun 6 | Hutchison J | #2 | 2 | Ladner FC |
2-3 |
Pacific United FC |
2 |
5 |
Winskill |
Sun 7 | Pinter | #2 | 3A | Mission SC B |
1-3 |
Tzeachten FC B |
3 |
Mission Sports Park 8 |
Sun 3 | Freeze | #2 | 3A | Albion Strikers |
4-6 |
ASA Selects |
1 |
8 |
Albion Park 1 |
Sun 4 | McDonnell | #2 | 3B | Langley Utd Dragons |
5-2 |
SFC Temple United |
1 |
4 |
Willoughby NE 3 |
Sun 6 | Cassullo | #2 | 3C | WRU Vault FC |
3-2 |
White Falcons FC |
2 |
South Surrey Ath 3 |
Sun 6.30 | Ding | #2 | 3C | Grass & Hops FC |
0-1 |
Aldergrove Midlanders |
1 |
Newton 2 |
Sun 8 | Singh S | #2 | 4A | TWU Spartans C |
7-0 |
RMSC Legacy |
Yorkson |
Sun 6.30 | Taylor | #2 | 4A | Ridge Meadows Folly |
2-1 |
Ridge Meadows Dons |
Pitt Meadows Sec |
Sun 8 | Filippelli | #2 | 4B | Aldergrove Utd B |
2-5 |
North Delta Titans A |
2 |
Philip Jackman WEST |
Sun 2 | Nicholl C | #2 | 4B | Viet Spirit FC |
2-3 |
Peace Arch FC |
2 |
Newton 2 |
Sun 6 | Broom | #2 | Masters 1 | Chilliwack Rapids |
1-2 |
Langley Utd Benders |
6 |
Exhibition Stadium |
Sun 6.30 | Estacio | #2 | Masters 2 | Ridge Meadows Inter |
5-1 |
Xwelmexw FC |
2 |
Albion Park 4 |
Sun 6 | Freeze | #2 | BMSL 1 | FMFC Roma |
3-1 |
Juve FC |
3 |
Burnaby Lake 1 |
Sun 6 | Thompson M | #2 | BMSL 1 | Brazcouver FC |
1-2 |
Euro FC |
1 |
6 |
Burnaby Lake 1 |
Sun 8 | Cimbrea | #2 | BMSL 3 | Real Southburn |
1-1 |
Eitan United FC |
1 |
3 |
Burnaby Lake 2 |
Sun 5 | Zhang | #2 | BMSL 3 | Vanchester United |
1-2 |
Vancouver Celts |
3 |
Burnaby Lake 2 |
Sun 7 | Sidhu | #2 | BMSL 3 | Club Mexico |
3-2 |
Centre Canada FC |
5 |
Burnaby Lake 2 |
Sun 9 | Zhang | #2 | BMSL 3 | FC Hastings |
1-1 |
White Rangers |
1 |
Burnaby Central |
Sun 4 | Sonsozlu | #2 | BMSL 3 | Vanc Grizzlies FC |
1-2 |
Firefighters FC |
3 |
Burnaby Central |
Sun 6 | Ozer | #2 | BMSL 3 | Lake City FC |
0-3 |
Wycombe Tootin |
4 |
Burnaby Central |
Sun 8 | Joy | #2 | BMSL Masters | FC Brazil |
9-0 |
AC Fury |
Burnaby Lake 3 |
Sun 6 | Soric | #2 | BMSL Masters | UA FC Ukraine |
1-1 |
Burnaby Bulls FC |
4 |
Burnaby Lake 3 |
Sun 8 | Sangha |
Updated or changed fixtures are marked with a