Updated or changed fixtures are marked with a
Week | Div. | Home |
Score |
Away |
R |
Y |
Field | Day/Time | Referee | U/D |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
#3 | SC Cup B3 | Tzeachten FC A |
4-1 |
Vancity Pro |
3 |
Tzeachten 1 |
Fri 8 | LeFloch | #3 | 1 | Tzeachten FC A |
P-P |
North Delta NEWWAY |
n/a |
POSTPONED | #3 | 1 | Columbus FC B |
3-2 |
Abbotsford Utd U21 |
2 |
Tom Binnie |
Fri 8.45 | Hutchison J | #3 | 2 | Abbotsford Utd B |
1-8 |
Central Athletics FC |
5 |
Mouat 3 |
Fri 8 | Pinter | #3 | 3A | ASA Selects |
3-0 |
Langley Utd Dynamo |
2 |
Mouat 4 |
Fri 8 | Estacio | #3 | 4A | Langley Spearheads |
4-0 |
Langley Utd Studs |
1 |
1 |
Noel Booth |
Fri 8 | Taylor | #3 | 4B | Aldergrove Outlanders |
1-5 |
All United FC |
1 |
Aldergrove 1 |
Fri 9 | Anuik | #3 | M1 | Langley Utd Benders |
1-1 |
Surrey United |
1 |
3 |
Willoughby NE 3 |
Fri 9 | McDonnell | #3 | M2 | Xwelmexw FC |
1-2 |
Whalley City |
1 |
Scowlitz |
Fri 8 | Hutchison G | #3 | M2 | SFC Westside United |
0-1 |
North Delta Titans B |
3 |
Cloverdale 1 |
Fri 8.45 | Nicholl C | #3 | M3 | Albion Thunder O45 |
0-4 |
WRU White Rock |
4 |
Golden Ears |
Fri 7.30 | MacPhail | #3 | M3 | Coastal FC Alumni |
3-1 |
Poco FC Revolution |
South Surrey Ath 10 |
Fri 8.30 | Thomson M | #3 | M3 | Guildford FC Pacific Utd |
0-5 |
Surrey Utd Legends |
2 |
Hjorth 2 |
Fri 8.45 | Lyon |
#3 | SC Cup A3 | FC Tigers Vancouver |
2-0 |
SFC Azaad |
1 |
Hjorth 2 |
Sat 6 | Thomson M | #3 | SC Cup A3 | Vancouver Whitecaps |
5-0 |
Micro Footie |
2 |
UBC Nat Training |
Sat 6 | Naderi | #3 | SC Cup B3 | Abbotsford United |
5-0 |
Langley United |
1 |
5 |
Mouat 3 |
Sat 6 | Massaro | #3 | 1 | Langley United B |
1-1 |
GVU FC Punjab A |
2 |
5 |
Willoughby SW 4 |
Sat 6 | Pinter | #3 | 2 | Aldergrove Highlanders |
1-1 |
Ladner FC |
2 |
McLeod Athletic |
Sat 8.15 | Rosencrans | #3 | 2 | Pacific United FC |
1-3 |
Mission SC A |
1 |
2 |
Newton 6 |
Sat 8 | Smith D | #3 | 2 | Albion United |
0-2 |
GN Sporting Club |
4 |
Golden Ears |
Sat 8.15 | LeFloch | #3 | 3A | Poco FC Pacific |
3-2 |
Albion Strikers |
3 |
Cedar Park |
Sat 4 | McKay | #3 | 3A | Ridge Meadows Surge |
2-1 |
Tzeachten FC B |
Pitt Meadows Sec |
Sat 6 | Kwieton | #3 | 3A | Tzeachten Schi:ya |
P-P |
Mission SC B |
Scowlitz |
POSTPONED | #3 | 3A | RMSC Rowdies |
2-2 |
Poco FC Rockets |
Pitt Meadows Sec |
Sat 8 | Thompson C | #3 | 3B | NS Mustangs A |
0-5 |
PUFC Akal United |
3 |
Hjorth 1 |
Sat 6 | MacPhail | #3 | 3B | SFC Temple United |
3-3 |
GVU FC Punjab B |
4 |
Newton 5 |
Sat 6.15 | Singh S | #3 | 3B | WRU Cloverdale FC A |
3-3 |
Langley Utd Dragons |
1 |
Cloverdale 1 |
Sat 8.15 | Broom | #3 | 3B | Langley United C |
2-1 |
BCT Westside Utd |
1 |
Willoughby SW 4 |
Sat 8 | Estacio | #3 | 3C | Aldergrove Midlanders |
4-0 |
SFC Pegasus |
2 |
Aldergrove 1 |
Sat 6 | Taylor | #3 | 4A | Poco FC NS Rangers |
4-1 |
Ridge Meadows Folly |
4 |
Cedar Park |
Sat 2 | McDonnell | #3 | 4A | RMSC Legacy |
1-8 |
Tri City FC |
Telosky 2 |
Sat 8 | Tin Po Au | #3 | 4A | FCT Stars Academy B |
2-3 |
Poco FC Athletic |
Hjorth 2 |
Sat 8 | Freeze | #3 | 4B | Peace Arch FC |
1-1 |
Aldergrove Lowlanders |
5 |
South Surrey Ath 3 |
Sat 8 | Sidhu | #3 | 4B | ASA Graduates |
0-2 |
North Delta Falcons |
Mouat 2 |
Sat 8 | Massaro | #3 | BMSL 1 | Coasters FC |
3-4 |
Team Mexico |
2 |
7 |
Burnaby Central |
Sat 4 | Sangha | #3 | BMSL 1 | FMFC Roma |
3-3 |
Euro FC |
1 |
Burnaby Central |
Sat 6 | Pop | #3 | BMSL 1 | SB Fighting Irish |
2-2 |
Mundiavocat FC |
Burnaby Central |
Sat 8 | Djekic | #3 | BMSL 2 | EV FC |
0-2 |
FC Hae Tae |
1 |
Burnaby Lake 1 |
Sat 8 | Filippelli | #3 | BMSL 3 | Wycombe Tootin |
2-3 |
Firefighters FC |
7 |
Burnaby North |
Sat 6 | Sadr | #3 | BMSL 3 | FC Hastings |
0-0 |
FMFC City |
1 |
5 |
Burnaby North |
Sat 8 | Wong | #3 | BMSL 3 | Vanchester United |
0-2 |
Van Kerala FC |
1 |
Burnaby Lake 3 |
Sat 8 | Pandit | #3 | BMSL 3 | Vancouver Celts |
4-0 |
Centre Canada FC |
1 |
Burnaby Lake 4 |
Sat 6 | Vong | #3 | BMSL Masters | FC Brazil |
4-0 |
Europa FC |
3 |
Burnaby Lake 4 |
Sat 4 | Cimbrea | #3 | BMSL Masters | Burnaby Bulls FC |
3-2 |
AC Fury |
6 |
Burnaby Lake 4 |
Sat 8 | Choy |
#3 | 1 | FC Tigers Vancouver B |
1-4 |
Vancity Pro B |
1 |
Cloverdale 3 |
Sun 6 | Mohammed | #3 | 1 | TWU Spartans B |
6-1 |
FCT Stars A |
Yorkson |
Sun 6.30 | Thomson M | #3 | 1 | TSS FC Rovers II |
2-1 |
NS Juba FC |
5 |
King George |
Sun 7 | Manzi | #3 | 2 | Poco FC Titans |
3-3 |
Ares AFA B |
3 |
Evergreen Park |
Sun 2 | Massaro | #3 | 2 | Surrey United B |
1-1 |
SFC Royals |
2 |
Cloverdale 3 |
Sun 4 | LeFloch | #3 | 2 | Langley City FC |
0-3 |
Surrey Utd Reds |
2 |
Hjorth 2 |
Sun 6 | Gligic | #3 | 3B | North Delta 91s |
2-2 |
SUSC Cosmos U21 |
3 |
4 |
Wade Rd Park |
Ab 85m | Singh S | #3 | 3C | Aldergrove Utd A |
1-1 |
Grass & Hops FC |
7 |
Philip Jackman WEST |
Sun 12 | Brown | #3 | 3C | WRU Vault FC |
1-4 |
LUSA Young Guns |
1 |
5 |
South Surrey Ath 3 |
Sun 6.30 | Pinter | #3 | 3C | White Falcons FC |
3-2 |
SFC Players |
3 |
Newton 2 |
Sun 8 | Sharifikhah | #3 | 3C | SFC Spartans |
5-2 |
Langley Utd Impact |
1 |
Newton 1 |
Sun 8 | Filippelli | #3 | 4A | Ridge Meadows Dons |
9-1 |
TWU Spartans C |
Telosky 2 |
Sun 4 | Ding | #3 | 4A | NS Mustangs B |
0-10 |
Poco FC Evolution |
Newton 2 |
Sun 6 | Sharifikhah | #3 | 4B | North Delta Royals |
2-5 |
Aldergrove Utd B |
2 |
John Oliver Park |
Sun 2 | Robyn | #3 | 4B | North Delta Titans A |
1-1 |
Viet Spirit FC |
1 |
3 |
Wade Rd Park |
Sun 2 | Singh S | #3 | 4B | Abbotsford Phoenix |
0-3 |
Abbotsford Utd C |
1 |
Mouat 2 |
Sun 6 | Broom | #3 | M1 | Aldergrove Players |
2-6 |
Langley Utd Knights |
Philip Jackman EAST |
Sun 12 | McDonnell | #3 | M1 | Chilliwack Rapids |
x-x |
North Delta Rangers |
Tzeachten 1 |
Ab 43m | Johnston | #3 | M2 | Bradner Redshirts |
0-3 |
WRU Cloverdale FC B |
Swensson Park |
Sun 12 | Broom | #3 | M2 | Ridge Meadows Inter |
2-1 |
Langley Utd Bombers |
Albion Park |
Sun 6.15 | Ding | #3 | M3 | LUSA Heat O45 |
4-0 |
RMSC Chargers |
Willoughby NE 3 |
Sun 6 | Fuss | #3 | BMSL 1 | Damodar FC |
4-3 |
Juve FC |
4 |
Burnaby Lake 3 |
Sun 6 | Cimbrea | #3 | BMSL 1 | WeR United FC |
1-1 |
Brazcouver FC |
6 |
Burnaby Lake 3 |
Sun 8 | McKay | #3 | BMSL 2 | Croatia Mladost |
1-0 |
Real Burnaby FC |
Burnaby Lake 2 |
Sun 5 | Scaglione | #3 | BMSL 2 | Ath Mariachis FC |
5-3 |
UA Legion FC |
1 |
4 |
Burnaby Lake 2 |
Sun 7 | Sangha | #3 | BMSL 2 | Magpies FC |
1-4 |
FMFC United |
4 |
Burnaby Lake 2 |
Sun 9 | Williams | #3 | BMSL 3 | Football Team FC |
2-5 |
White Rangers |
Burnaby Central |
Sun 4 | Haque | #3 | BMSL 3 | Club Mexico |
1-5 |
Eitan United FC |
1 |
1 |
Burnaby Central |
Sun 6 | Pop | #3 | BMSL 3 | Lake City FC |
2-7 |
Real Southburn |
1 |
5 |
Burnaby Central |
Sun 8 | Ozer | #3 | BMSL Masters | Red Star FC |
2-1 |
Inter Vanc FC |
1 |
Burnaby Lake 1 |
Sun 6 | Masoud | #3 | BMSL Masters | Bari FC |
4-1 |
FMFC Gunners |
Burnaby Lake 1 |
Sun 8 | Zhang |
Updated or changed fixtures are marked with a